Arsenalove šampionske ambicije porasle nakon nove pobjede na gostovanju

293

Nogometaši Arsenala pobijedili su na Molineux stadionu u 16. kolu Premiershipa ekipu Wolvesa rezultatom 2:0 te su tako prvi dio prvenstva okončali na liderskoj poziciji sa solidnom prednosti u odnosu na najbliže rivale.

Topnici iz Londona su od početka utakmice dominirali, a podatak da su imali 70 posto posjeda lopte u svojim nogama u prvom poluvremenu dovoljno govori. Iako su stvorili veliki broj prilika, mreže se u prvih 45 minuta nisu tresle.

Ipak, nakon samo 10 minute igre u drugom poluvremenu Arsenal dolazi u zasluženo vodstvo. Bila je to lijepa akcija Arsenala, Vieira je sjajno probio po lijevoj strani i odlično proigrao Odegaarda koji je samo pospremio loptu u mrežu.

Pitanje pobjednika riješio je večeras sjajno raspoloženi kapiten Odegaard svojim drugim golom u 75. minuti nakon što se lopta odbila do njega, a on je potom rutinski zakucao u mrežu. Do kraja utakmice više nije bilo promjene rezultata.

Arsenal je ostao na prvom mjestu Premiershipa sa sada pet bodova više u odnosu na drugoplasirani Manchester City, dok su Wolvesi ostali na posljednjoj poziciji.

U narednom kolu, nakon pauze zbog Svjetskog prvenstva, Arsenal će ugostiti West Ham, dok će Wolvesi u goste Evertonu.