Inter i Džeko bolji od Verone i Đurića

149

Fudbaleri Intera večeras su na svom terenu savladali Veronu rezultatom 1:0 u sklopu 18. kola italijanske Serije A.

Utakmica je bila riješena već u trećoj minuti, budući da su Nerazzurri na savršen način otvorili utakmicu preko Lautara Martineza.

Argentinac je šutirao sa ivice šesnaesterca, te je uspio da zatrese mrežu gostujućeg tima za vodstvo svoje ekipe.

Nakon gola Martineza, Inter je imao terensku inicijativu, posjed lopte u svojim nogama, te je napadao, ali nikako nije uspijevao da nađe put do protivničke mreže.

Ipak, u drugom poluvremenu, tačnije u 63. minuti ponovo se u listu strijelaca upisao Martinez, ali je njegov pogodak poništen zbog prekrašaja kojeg je napravio njegov saigrač.

Do kraja utakmice više nije bilo ozbiljnih prilika, pa je Inter uspio da sačuva prednost od jednog gola razlike i dođe do pobjede sa kojom je stigao do četvrtog mjesta na tabeli.

Također, ovo je ujedno bio i duel bh. fudbalera u Seriji A. U ekipi Intera je od prve minute igrao Edin Džeko, a sa druge strane u početnoj postavi svoje ekipe se našao Milan Đurić.

Dijamant je imao nekoliko prilika na ovom meču da dođe do gola, ali u tome nije uspio, dok je Đurić mogao savladati Onanu sredinom prvog poluvremena, ali je lopta otišla preko gola.

Ipak, bivši bh. reprezentativac je u 53. minuti zaradio žuti karton zbog prekrašaja i na terenu je proveo svih 90 minuta, a Džeko je iz igre izašao u 69. minuti kada ga je zamijenio Joaquin Correa.

Inter – Verona 1:0 (Martinez 3‘)