Napoli slavio važnu pobjedu protiv Rom

175

Sjajna utakmica pripala Napoliju

U okviru 20. kola italijanske Serie A, Napoli je slavio pobjedu protiv ekipe Rome sa 2:1 u derbiju kola.

Napolitanci su stigli do pobjede u finišu susreta, te su tako zacementirali prvo mjesto na tabeli Serie A u Italiji.

Victor Osimhen je postigao prvi pogodak u 17. minuti utakmice nakon asistencije maestralnog Kvaratskhelije. Do kraja prvog dijela više pogodaka nije bilo.

Vučica je do ijednačujućeg pogotka stigla u 75. minuti utakmice, a strijelac pogotka bio je Stephan el Shaarawy nakon asistencije Zalewskog.

Ipak, uprkos tome što je Roma željela doći do preokreta, susret je otišao u drugom pravcu, te je Napoli stigao do pobjednosnog pogotka, a strijelac pogotka bio je Giovanni Simeone u 86. minuti susreta.

Potencijalni reprezentativac Bosne i Hercegovine Benjamin Tahirović je priliku za igru dobio u 83. minuti utakmice umjesto Chrisa Smallinga.