Poljska savladala Sloveniju i plasirala se u polufinale!

248

Nestvarni Ponitka sa triple-doubleom odveo Poljsku u polufinale!

Košarkaška reprezentacija Poljske je slavila veliku pobjedu u četvrtfinalu protiv selekcije Slovenije nakon nestvarnog preokreta sa 90:87.

Poljaci su odigrali nevjerovatno prvo poluvrijeme, te su na kraju istog imali prednost od čak 19 poena razlike, te je već tada izgledalo da će prirediti veliku senzaciju.

Međutim, treća četvrtina je pokazala sav “suhi” kvalitet Slovenaca. U toj četvrtini Slovenci su dopustili svega šest poena za Poljsku, te spustili prednost Poljske na svega jedan poen razlike.

Početak četvrte četvrtine donio je veliki preokret i vodstvo Slovenaca, ali uprkos tome užasni procenti šuta su koštali Slovence u posljednjoj dionici. Također, tri minute prije kraja Luka Dončić je zaradio svoj peti faul, te je susret za njega bio završen.

Na kraju selekcija Poljske umalo prokockala pobjedu, jer su primili pet poena u svega nekoliko sekundi, te je pola minute do kraja bilo samo tri poena razlike u korist Poljaka. Na kraju viđena je i sporna situacija u samom finišu susreta, kada je na Prepeliču napravljen faul, ali sudije ništa nisu svirale.

Poljska je do pobjede došla na krilima Mateusza Ponitke koji je zabilježio triple-double učinak sa 26 poena, 14 skokova i deset asistencija.

A.J Slaughter je dodao 16 poena, a isti broj poena je imao Michal Sokolowski, dok je 14 poena imao Jaroslaw Zyskowski.

Na drugoj strani Luka Dončić je imao katastrofalan procenat šuta iz igre sa svega 33%, što je bilo dovoljno za samo 14 poena, čemu je pridodao 11 skokova i sedam asistencija.

Najefikasniji pojedinac bio je Vlatko Čančar sa 21 poenom, dok je Goran Dragić dodao 17 poena.