Kazahstan izborio plasman u Ligu B Lige nacija

141

Veliki rezultat za reprezentaciju Kazahstana

Fudbalska reprezentacija Kazahstana danas je rezultatom 2:1 savladala Bjelorusiju čime se plasirala u B Ligu nacija i tako napravila ogroman uspjeh.

Kazahstanci su bili priličan autsajder u grupi sa Slovačkom, Bjelorusijom i Azerbejdžanom ali od početka su igrali vrhunski i danas su bili u poziciju da im pobjeda nad Bjelorusima garantuje prvo mjesto na tabeli kolo prije kraja takmičenja, bez obzira na ostale rezultate.

Pogotkom Mikhaila Gabysheva, Kazahstan je poveo u 29. minuti utakmice, a Pavel Savitskiy je izjednačio za goste u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela meča. Baktiyor Zaytudinov je u 79. minuti riješio meč u korist domaćina, a Bjelorusima nije pomogao ni crveni karton koji je dobio Ashkat Tagybergen u finišu susreta.

Kazahstanci su prvi sa 13 bodova, a druga je Slovačka koja ima šest bodova iz četiri meča i već je izvjesno da bez obzira na ishode svoje posljednje dvije utakmice ne može zauzeti prvo mjesto.