Edin Džeko oduševio Rumune: Ovako nešto još nisam vidio, njegov odnos prema fudbalu pokazuje zašto je tako uspješan

238

Pohvale na račun Dijamanta

Fudbalska reprezentacija BiH u ponedjeljak je u sklopu posljednjeg kola grupe 3 B Lige nacija na gostovanju poražena od Rumunije rezultatom 4:1.

Utakmica u Bukureštu je bila rezultatski nebitna za naš tim, budući da su Zmajevi pobjedom protiv Crne Gore osigurali prvo mjesto u našoj grupi i plasman u Ligu A.

Zbog toga je selektor Ivaylo Petev izmiješao ‘‘karte‘‘, pa je napravio čak devet izmjena u odnosu na susret protiv Crne Gore u Zenici, a na kraju su Zmajevi doživjeli ubjedljiv poraz od Rumunije.

Strijelci za domaće su bili Dennis Man, Andrei Ratiu, te George Puscas u dva navrata, dok je jedini pogodak za našu selekciju postigao Edin Džeko, koji je susret u Bukureštu počeo sa klupe za rezervne igrače, ali ga je onda Petev ubacio u igru u 71. minuti.

Šest minuta kasnije, Džeko se upisao u listu strijelaca i to na asistenciju Amara Dedića, a Dijamantu je to bio 64. pogodak u 126. nastupa za dresu reprezentacije BiH.

Upravo je Džeko poslije ove utakmice oduševio Rumune, pa je tako tamošnji portal Prosport.ro napisao kako je on dokazao koliko je veliki igrač, profesionalac, pa čak i čovjek.

– Njegov odnos prema fudbalu pokazuje zašto je tako uspješan i u 36. godini. Izlazeći na zagrijavanje, Edin se uzorno pripremio, a u nekoliko trenutaka pauze bodrio je svoje saigrače, objavljeno je u ovom tekstu.

Također, ovaj rumunski portal prenio je i riječi rumunskih navijača sa tribina.

– Ovako nešto još nisam vidio! Zato je u ovim godinama igrač u Seriji A. On je primjer za naše igrače, riječi su navijača Rumunije.