Real Madrid i Leipzig pobjedama okončali grupnu fazu Lige prvaka

143

Odigrane su prve dvije utakmice večerašnjeg izdanja Lige prvaka i to u okviru grupe F.

Real Madrid i Shakhtar ubjedljivim pobjedama nad Celticom, odnosno Shakhtarom okončali su grupnu fazu najelitnijeg klupskog takmičenja.

Real Madrid je bio bolji od Celtica rezultatom 5:1, dok je Leipzig deklasirao Shakhtar sa ubjedljivih 4:0.

Prva dva gola Madriđani su postigli iz penala i to preko Modrića u 6. i Rodryga u 21. minuti, da bi na 3:0 povisio Asensio nakon magične asistencije Carvajala.

Četvrti gol za Kraljeve postiže Vinicius Jr. u 61. minuti, da bi 10 minuta kasnije mrežu Celtica zatresao i Valverde sjajnim pogotkom. Počasni pogodak za Celtic postigao je Jota u 84. minuti za konačnih 5:1.

Ništa manje ubjedljiv nije bio ni Leipzig koji je poveo u 10. minuti preko Nkunkua, a do drugog gola stigao u 40 minuta kasnije preko Silve. Na 3:0 povisio je Szoboszlai u 52. minuti, da bi pet minuta kasnije Olmo samo nekoliko sekundi nakon ulaska u igru zatresao mrežu Shakhtara za konačnih 4:0.

No, budući da je prilikom udarca lopta zahvatila defanzivca ukrajinskog tima, pogodak nije upisan Olmu, već je zavedeno da je Valeriy Bondar postigao autogol.

Real Madrid je plasman u osminu finala izborio kao prvoplasirani tim sa 13 bodova, dok je Leipzig drugi sa 12. Treće mjesto pripalo je Shakhtaru koji će u nastavku sezone igrati u Evropskoj ligi, dok je Celtic završio svoju evropsku avanturu za ovu sezonu.