IGRAĆE SE EVROPA U HUMSKOJ I NA PROLEĆE: Partizan osvojio “samo bod”, ali ispunio zadati cilj!

248

Fudbaleri Partizana odigrali su 1:1 protiv Slovackog i tako grupu D Lige konferencija završili na drugom mestu.

Presudni trenutak u prvom poluvremenu se desio u 40. minutu kada je Pavel Rackovski pokazao na belu tačku posle igranja rukom u kaznenom prostoru Kalabiške. Precizan sa 11 metara je bio BIbars Natho, koji je tako doveo Partizan u vođstvo.

Gosti su bolje otvorili u drugo poluvreme, imali su sjajnu šansu na početku drugog dela, ali je sjajan na golu bio Aleksandar Popović. Partizan je prvu šansu imao preko Rikarda. I Igor Vujačić je imao izglednu šansu za gol. Kazna za te promašaje je stigla u 74 minutu kada je Tomič kaznio smušenu odbranu Partizana.

Rikardo je do kraja meča imao najbolju šansu, ali je sjajno intervenisao golman Slovackog.

Partizan se tako plasirao u narednu fazu Lige konferencija, ali će morati da igra plej of, odnosno jedno kolo više, jer je grupu završio sa 9 bodova i to na drugom mestu.