Sarajevo pred praznim tribinama pobijedilo Leotar

242

Nogometaši Sarajeva pobijedili su na stadionu Bilino Polje u Zenici u okviru 8. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine ekipu Leotara rezultatom 3:0 te su tako najavili izlazak iz krize budući da su u prethodna četiri kola osvojili svega dva boda.

Bordo tim je krenuo žestoko pa su u prvih 15 minuta već imali pet udaraca ka gostujućem golu. Nagrada je stigla u 19. minuti. Musa je sjajno probio po desnoj strani i centrirao, a Ikić se sjajno snašao u šesnaestercu i pogodio za 1:0.

Sredinom prvog poluvremena Sarajevo je udvostručilo vodstvo. I ovaj put je raspoloženi Musa sjajno probio i asistirao, dok je strijelac bio Mulahusejnović. Do kraja prvog poluvremena imalo je Sarajevo još nekoliko dobrih šansi, ali promjene rezultata nije bilo.

Sarajevo je i u nastavku utakmice bilo bolje, ali je ekipa iz Trebinja imala više napadačkih ambicija. Utakmica je bila riješena u 73. minuti. Odlični Ikić se ovaj put našao u ulozi asistenta, a Varešanović je zatresao mrežu nakon dobrog driblinga i uz pomoć defanzovca gostiju koji nije uspio spriječiti pogodak.

Sarajevo se večerašnjom pobjedom probilo na prvo mjesto premijerligaške tabele s dva boda više u odnosu na drugoplasirani Široki Brijeg koji ima dvije utakmice manje. Leotar je na osmoj poziciji. U narednom kolu Sarajevo gostuje Zrinjskom, dok će Leotar dočekati Posušje.