Skromna minutaža, ali odličan učinak Džanana Muse u pobjedi Reala

156

Košarkaši Real Madrida pobijedili su večeras na svom parketu Albu iz Berlina u 8. kolu Eurolige. Bilo je 90:78 uz dobar nastup bh. košarkaša Džanan Muse.

Real Madrid je do pete pobjede u Euroligi došao na lagan način. Alba nije bila pravi rival večeras i Kraljevi su bez problema upisali trijumf.

Od samog početka Kraljevi su dominirali. Pod košem su pravili veliku razliku, a na početku su dominirali Poirier i Cornelie.

Džanan Musa je u uvodnim minutama zabio četiri poena. Ipak, nakon dva faula preselio je na klupu i nije se vraćao sve do početka drugog poluvremena.

Međutim, i bez njega Real je igrao sjajno. Bilo je i plus 14 u prvoj dionici, ali je Alba uspjela spustiti razliku na samo minus šest (26:20).

Real je dominirao i u drugoj dionici. Razlika se konstantno povećavala i na odmor domaći košarkaši odlaze sa 16 poena prednosti, 53:37.

Musa i Poirier podigli su prednost Reala na plus 24 tokom trećeg perioda. Potom su malo spustili gas, Alba je spustila na minus 15, ali se ipak u posljednju dionicu ušlo sa 18 razlike, 70:52.

U posljednjoj dionici bilo je samo pitanje s kolikom razlikom će meč biti okončan. Real je išao i na plus 25, a na kraju je Alba uspjela smanjiti na minus 18, 90:72.

Džanan Musa je u ovom meču na parketu proveo 14 minuta i pružio je sasvim solidnu partiju. Ubacio je 10 poena (4/6 iz igre), dodao je pet asistencija i tri skoka.

Vincent Poirier je vodio Real do vodstva s 19 poena i šest skokova, Sergio Rodriguez je dodao 13, dok je kod gostiju Procida bio najefikasniji s 13 koševa.

Real je nakon osam utakmica na omjeru od pet pobjeda i tri poraza, a ovo im je treći trijumf u nizu. Alba ima tri pobjede i pet poraza.