Košarkaši BiH nakon preokreta poraženi od Njemačke

172

Košarkaši Bosne i Hercegovine poraženi su u Kelnu u drugom kolu Eurobasketa od domaće selekcije Njemačke rezultatom 92:82 i to nakon izuzetno loše igre u drugom poluvremenu.

Izabranici Adisa Bećiragića vodili su od početka utakmice. U dva navrata bilo je i sedam razlike za naš tim, a prva četvrtina je okončana rezultatom 20:18 za BiH.

U nastavku je naš tim još više dodao gas, a posebno su raspoloženi bili Jusuf Nurkić i Džanan Musa koji su u prvom poluvremenu zajedno postigli čak 31 poen. Dva puta smo imali i 11 poena prednosti, ali su Nijemci ipak smanjili rezultat do odlaska na odmor te je prvo poluvrijeme završeno sa 47:42 za našu selekciju.

Nijemci potom koriste prva tri napada u drugom poluvremenu pa su prvi put na utakmici došli u vodstvo. Naš tim je igrao neprepoznatljivo i prednost Njemačke je samo rasla do čak 12 poena razlike na kraju treće dionice (70:58).

Naš tim se uspio vratiti u četvrtoj četvrtini te četiri minute prije kraja stigli su na samo minus šest. Međutim, nisu imali snage ni vremena za potpuni povratak pa su doživjeli zaslužen poraz bez veće drame u završnici meča.

Najefikasniji kod BiH bio je Musa s 28 poena, dok je Nurkić dodao 21 poen uz sedam skokova. Roberson je postigao 13 poena. S druge strane, Schroder je imao 18 poena i osam asistencija, a Thiemann je postigao 14 poena uz pet skokova.

BiH sada ima jednu pobjedu i poraz na otvaranju Eurobasketa, dok Nijemci imaju oba trijumfa. U narednom kolu BiH već sutra u 17:45 sati igra protiv Slovenije, dok će Njemačka malo ranije na parket u duelu kojeg imaju protiv Litvanije. Podsjetimo, četiri najbolje ekipe iz grupe nastavljaju takmičenje u nokaut fazi.