Gegić odigrao solidan meč, Paris poražen u utakmici sezone

153

Nevjerovatno šta su prokockali

Košarkaši Dijona slavili su protiv Parisa u susretu francuskog prvenstva rezultatom 99:88, a solidnu partiju za goste pružio je reprezentativac BiH Amar Gegić, koji je za 21 minutu na parketu zabilježio 13 poena, 3 skoka i asistenciju.

Ipak, neće Gegić a ni njegovi saigrači imati previše razloga za zadovoljstvo, jer su prokockali nevjerovatnu prednost u ovom meču. Paris je nakon prve četvrtine vodio sa 27:20, a onda je otišao na ogromnih plus 22 u drugoj četvrtini. Da stvar bude gora po Parižane, i u trećoj četvrtini su u jednom momentu dostigli 22 poena prednosti (66:44), a onda je nastao totalni sunovrat i Dijon ih je do kraja pregazio.

Parisu je ovo bio poraz broj 11 u prvenstvu, a pored toga imaju i osam pobjeda. S druge strane, Dijon je na omjeru 13-6. Inače, Dijon sa klupe predvodi legendarni Nenad Marković.