Pjanićev Sharjah izbjegao poraz u fantastičnoj utakmici i velikom derbiju

270

U derbi susretu 5. kola UAE lige nogometaši Al-Jazire i Al Sharjaha su u uzbudljivom susretu remizirali 3:3, a bh. reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta za svoj tim.

Al Sharjah je sjajno otvorio utakmicu i poveo je lijepim golom Alcacera u 14. minuti, ali samo tri munute kasnije Mabkhout je poravnao na 1:1. Isti igrač je u 28. minuti kreirao preokret za vodstvo Al-Jazire 2:1, ali radost domaćih je trajala 60 sekundi.

Samo što se krenulo s centra Caio je izjednačio na 2:2 nakon fenomenalne dubinske lopte Manolasa.

Sjajno prvo poluvrijeme zaokružio je Ramadan koji je u 38. minuti vratio prednost Al-Jaziri, što je bio i konačan rezultat prvog poluvremena.

U nastavku je Al Sharjah napadao, a do izjednačenja su stigli u 70. minuti kada je Caio iz penala postavio konačnih 3:3.